Botë

Presidenti ukrainas thotë se është planifikuar grushtshtet kundër tij

Foto: AP
 

Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky ka thënë të premten se një grup i ukrainasve dhe rusëve kishin planifikuar grushtshtet kundër tij.

Duke folur në një konferencë për media, Zelensky ka thënë se grushtshteti ishte planifikuar të ndodhte më 1 ose 2 dhjetor, dhe se ekziston një ingjizim audio ku komplotistët ukrainas dhe rusë dëgjohen duke bërë planet.