Botë

Të paktën 8 të vdekur e 17 të plagosur nga një sulm vetëvrasës në Somali

Foto: AP
 

Të paktën 8 civilë kanë mbetur të vrarë e 17 të tjerë të lënduar, përfshirë këtu 13 nxënës, pasi një veturë eksplodoi në kryeqytetin e Somalisë, Mogadishu, të enjten.

Shpërthimi ka ndodhur saktësisht në rajonin Hodan, në një hapësirë afër dy shkollave dhe po ashtu shumë pranë rezidencës së ish-presidentit Abdikasim Salat Hassan, raportojnë mediat lokale.