Botë

7 kamboxhianë vdiqën pasi pinë dezinfektues si alkool

 

Shtatë punëtorë kamboxhianë kanë vdekur pasi kanë pirë alkool, të cilëve iu është dhënë si dezinfektues në karantinën ku po qëndronin dhe e kanë përzier me ujë dhe pije joalkoolike, ka njoftuar Ministria e Shëndetësisë.

Punëtorët ishin kthyer nga Tajlanda dhe ishin vendosur në një kamp karantine për koronavirus në provincën veriperëndimore Banteay Meanchey.