Botë

Tërmeti me magnitudë 6.5 trondit Tajvanin

 

Ndërtesat u tronditën në Taipei të dielën pasi një tërmet me magnitudë 6.5 goditi verilindjen e Tajvanit, por nuk pati raportime për dëme.

Tërmeti kishte një thellësi prej 66.8 km dhe mund të ndihej në të gjithë pjesët veriore, lindore dhe perëndimore të Tajvanit, me epiqendër në qarkun Yilan, tha byroja e motit.