Botë

Boksieri rus fitoi “dyluftimin” me ariun – mbetet në gjendje të rëndë shëndetësore

 

Pas përleshjes me një ari, një boksier rus është në gjendje të rëndë shëndetësore.

"Dëgjova britma. ‘Ariu!’”, ka deklaruar Denis Chebotar, dëshmitar i ngjarjes në Yrtysh të Siberisë, ku ndodhi incidenti mes boksierit dhe ariut. Shtaza ia kishte mbytur një mik boksierit, derisa ky i ishte vënë në "dyluftim".