Botë

Ish-presidenti arrestohet pak orë pas kthimit në Gjeorgji

Foto: AP
 

Kryeministri i Gjeorgjisë, Irakli Garibashvili, ka thënë të premten se ish-presidenti i vendit, Mihail Sakashvilli, është arrestuar vetëm disa orë pasi që ai ka njoftuar se është kthyer nga mërgimi, në prag të zgjedhjeve lokale.

Garibashvilli ka njoftuar në një konferencë për media se Sakashvilli është arrestuar dhe është dërguar në mbajtje, ndërkaq nuk ka ofruar hollësi të tjera.