Botë

Forcat izraelite vrasin katër palestinezë në Bregun Perëndimor

Foto: AP
 

Të paktën katër njerëz të armatosur palestinezë janë vrarë gjatë një përleshjeje me forcat izraelite, gjatë një operacioni gjithëpërfshirës të arrestimit në Bregun Perëndimor, për goditjen e grupit militant islamik Hamas të dielën, bëri të ditur ushtria izraelite.

Dhuna e së dielës ishte ndër më vdekjeprurëse mes trupat izraelite dhe militantëve palestinezë, në Bregun e okupuar Perëndimor, në javët e fundit.