Botë

Kina liron dy qytetarët kanadezë, pas lirimit të shefes së Huaweit nga SHBA-ja

Foto: AP
 

Dy qytetarë kanadezë janë liruar nga burgu në Kinë dhe janë duke udhëtuar drejtë Kanadasë, ka bërë të ditur kryeministri i këtij vendi Justin Trudeau.

Michael Spavor dhe Michel Kovrig, ishin akuzuar për spinuazh në vitin 2018, pak pasi policia në Kanadë kishte arrestuar shefen kineze të Huaweit, me urdhër të Shteteve të Bashkuara të Amerikës.