Botë

Tetë lopë ngordhin pasi goditen nga rrufeja në një fermë në Maine

 

Rrufeja goditi një pemë në një fermë bagëtish në Maine, duke goditur kështu tetë lopë që ishin mbledhur nën të për t'u mbrojtur nga shiu.

Vdekjet e lopëve kanë qenë një ngarkesë e madhe ekonomike dhe emocionale për fermën “Fortin” në Ëinsloë, e cila ka qenë e familjes Fortin që nga fillimi i viteve 1900, raportoi Bangor Daily Neës.