Botë

Arrestohen katër persona në lidhje me vrasjen e një gazetareje në Irlandën e Veriut

Foto: AFP
 

Detektivët që po hetojnë vrasjen e gazetares Lyra McKee në Londonderry, kanë arrestuar katër burra, njofton BBC.

Burrat, e moshës 19, 20, 21 dhe 33, janë arrestuar të mërkurën për “Terrorizëm”, ka njoftuar Policia.