Botë

Mohuesit e virusit futen brenda zyrave të televizionit publik slloven

 

Një grup mohuesish të virusit COVID-19 dhe protestues kundër vaksinimit kanë hyrë në ndërtesën e transmetuesit publik të Sllovenisë, duke detyruar ndërhyrjen e policisë.

Përballja ndodhi mbrëmjen e së premtes në kryeqytetin e Sllovenisë, Ljubljana. Mediat vendase thonë se rreth 20 persona u futën në ndërtesën e RTV Sllovenia dhe arritën të futen në një studio lajmesh para se të mbërrinte policia dhe t'i dëbonte ata.