Botë

10 të vdekur nga koronavirusi në Maqedoninë e V. të shtunën

Foto: Ilustrim
 

Maqedonia e Veriut ka regjistruar 10 të vdekur nga koronavirusi të shtunën, duke çuar numrin e të vdekurve në 5.542. Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se nga 9.270 testime, 792 persona kanë rezultuar pozitivë me COVID-19, derisa janë shëruar 104 të shëruar.

Që nga fillimi i pandemisë, Maqedonia e Veriut ka regjistruar 161.359 të infektuar me COVID-19 dhe 150.774 të shëruar. Aktualisht numri i rasteve aktive është 5.043.