Botë

Shkon në gjashtë numri i viktimave nga zjarret në Turqi

Foto: AP
 

Ekipet e zjarrfikësve, për të katërtën ditë me radhë, po vazhdojnë betejën e tyre për të shuar zjarret që kanë kapluar jugun e Turqisë, teksa të shtunën, numri i viktimave nga zjarret arriti në gjashtë, raportoi media shtetërore.

Zjarret shpërthyen të mërkurën dhe që atëherë kanë lënë të lënduar mbi 300 persona dhe kanë detyruar evakuimin e fshatrave të tëra.