Botë

Rrokulliset autobusi me targa serbe në Gjermani, 19 të lënduar

 

Një autobus me targa serbe është rrotulluar në autostradën mes Staakow dhe Freiwalde, në Gjermani, duke i lënë të lënduar 19 persona.

Zëdhënës i Departamentit të Policisë së Jugut, Ralph Meier ka thënë për BILD se autobusi ishte duke shkuar nga Beogradi përmes Berlinit në Stokholm, kështu që kishte shumë pasagjerë ndërkombëtarë. Në bord ishin dy izraelitë, një suedez, gjashtë gjermanë, dy gjermano-turq dhe shtatë serbë. Në total në autobus ishin 19 persona mes moshës 21 deri 64 vjeç.