Botë

Vriten dy ushtarë turq e plagosen dy të tjerë në Siri

 

Dy ushtarë turk janë vrarë e dy të tjerë janë plagosur si pasojë e një sulmi që ka ndodhur në Sirinë veriore, ka bërë të ditur të dielën Ministria turke e Mbrojtjes.

Sipas Ministrisë, vetura ushtarake e Turqisë ishte sulmuar në një rajon në mes të kufirit turk dhe Aleppos veriore.