Botë

Protesta të reja në Greqi kundër vaksinimit për COVID-19

Foto: AP
 

Policia greke ka përdorur gaz lotsjellës dhe ujë për të shpërndarë protestuesit që u mblodhën në rrugët e vaksinimit për të protestuar kundër vaksinimit për koronavirus, raporton agjencia AP.

Rreth 1500 persona kanë marrë pjesë në protestat jashtë ndërtesës së parlamentit të Greqisë, që është protesta e dyta brenda një jave në Greqi kundër vaksinimit. Në një marsh të mërkurën e kaluar u mblodhën rreth 5000 persona.