Botë

Rusia me rekord të ri ditor, 737 viktima në 24 orët e fundit nga koronavirusi

Një qendër e vaksinimit në Moskë (Foto: AP)
 

Viktimat nga koronavirusi në Rusi shënuan rekord të ri ditor.

Autoritetet njoftuan për 737 të vdekur në 24-orëshin e fundit dhe për 23.378 raste të reja pozitive.