Botë

Mesazhet në Facebook rihapin rastin e përdhunimit të para disa viteve

Foto: AP
 

Autoritetet në Pennsylvania kanë lëshuar urdhërarrest për një sulm më 2013 në një kamp në Kolegjin Gettysburg, pas gati tetë vjetësh pasi një grua shkoi në polici dhe një vit më pas ajo mori një mesazh që thoshte, “Të kam përdhunuar”.

Policia ka thënë se po kërkojnë 28-vjeçarin Ian Cleary por nuk e kanë gjetur ende. Deklarata e lëshuar ndaj tij përmban akuzat që Cleary e përndoqi 18-vjeçaren Shannon Keeler në një festë në dhjetor 2013, duke e ndjekur deri në shtëpi dhe më pas e sulmoi seksualisht.