Botë

Shkaktohet frikë për cunami në Indonezi pas një tërmeti të fortë

 

Frika për një cunami është rritur pasi një tërmet i fuqishëm me madhësi 6.1 goditi të mërkurën në brigjet e Indonezisë.

Agjencia gjeofizike e Indonezisë ka paralajmëruar për lëkundje të mundshme dhe potencial të cunamit edhe për banorët e ishujve që janë në lartësi më të madhe mbidetare, pas tërmetit që ndodhi afër ishujve Moluccas.