Botë

Anglia pritet të zgjasë masat kufizuese

Foto: AP
 

Anglia pritet të zgjasë masat kufizuese edhe për katër javë të tjera, pas rritjes së numrit të rasteve me koronavirus. Anglia të dielën regjistroi 7490 raste të reja me koronavirus dhe tetë të vdekur.

Pasojë e këtij numri të rritur të rasteve po shihet varianti i ri i koronavirusit i zbuluar në Indi.