Botë

Angela Merkeli do ta vizitojë Shtëpinë e Bardhë më 15 korrik

Foto: AP
 

Presidenti i SHBA-së, Joe Biden, do të presë për vizitë kancelaren gjermane, Angela Merkel në Shtëpinë e Bardhë, muajin e ardhshëm, ka bërë të ditur Shtëpia e Bardhë.

Kjo do të jetë vizita e saj e parë në Washington gjatë presidencës së Bidenit dhe po ashtu vizita e saj e fundit në SHBA si kancelare.