Botë

Zonja e Parë amerikane, në Evropë me mesazh për dashurinë

Foto: AP
 

Jill Biden po përçon mesazhin e “dashurisë”, derisa po shoqëron bashkëshortin e saj, presidentin Joe Biden, në udhëtimin e parë jashtë vendit.

Zonja e Parë kishte veshur një pallto të zezë me mbishkrimin në shpinë “Dashuri”, të qëndisur me material argjendi, në takimin që ajo dhe presidenti Biden zhvilluan të enjten me kryeministrin britanik Boris Johnson, dhe bashkëshorten e tij.