Botë

Dyshohet se disa shqiptarë vranë mizorisht një grua në Greqi pasi iu futën në shtëpi si hajdutë

Foto: DailyMail
 

Për tragjedinë e një familjeje në Greqi dyshohet se shkaktarë u bënë disa shqiptarë. Përveç grabitjes së gjërave me vlerë për të cilën banda hyri brenda shtëpisë së tyre, e vrarë mbeti gruaja ndërsa të tronditur të gjithë të afërmit e saj.

20-vjeçarja Caroline Crouch u vra ndërsa po kryhej një grabitje në shtëpinë e saj në kryeqytetin grek në orët e hershme të së martës. Zyrtarët policorë gjetën në katin e sipërm vajzën 11-muajshe të Carolinës, Lydian, duke qarë dhe duke goditur trupin e pajetë të nënës së saj në përpjekje për ta zgjuar.