Botë

Palestinezët në drojë të pushtimit teksa Izraeli vë në cak tunelet e “Hamasit”

 

Izraeli ka ashpërsuar sulmet mbi në Gazë teksa militantët palestinezë kanë vazhduar drejtimin e raketave kah caqet izraelite për të gjashtën ditë radhazi, në konfliktin e ashpërsuar në Lindje të Mesme.

Ushtria izraelite ka bërë të ditur se forcat ajrore dhe ato tokësore janë përfshirë në sulmet e së premtes, por nuk kanë hyrë në Gaza.