Botë

Së paku pesë të vdekur nga sulmi me bombë në një hotel luksoz në Pakistan

Së paku pesë të vdekur nga sulmi me bombë në një hotel luksoz në Pakistan
Foto: AP
 

Një bombë ka shpërthyer në një hotel luksoz në Quetta të Pakistanit, duke shkaktuar vdekjen e 5 personave dhe plagosjen e 12 tjerëve, raporton BBC.

Talebanët pakistanezë kanë thënë se janë prapa sulmit në parkingun e veturave në hotelin “Serena”, ku ishin shënjestruar zyrtarët policorë dhe zyrtarët tjerë.