Botë

Një i vdekur dhe një i plagosur nga një sulm me armë jashtë një qendre të vaksinimit në Parisit

Një i vdekur dhe një i plagosur nga një sulm me armë jashtë një qendre të vaksinimit në Parisit
Foto: Twitter/@LPLdirect
 

Një person ka mbetur i vrarë dhe një tjetër është plagosur si pasojë e gjuajtjes me armë jashtë një qendre të vaksinimit, të hënën në Paris.

Lajmin e ka bërë të ditur agjencia frenceze e lajmeve AFP.