Botë

32 të vdekur nga koronavirusi në Maqedoni gjatë 24 orëve të fundit

32 të vdekur nga koronavirusi në Maqedoni gjatë 24 orëve të fundit
 

Në 24 orët e fundit në Maqedoninë e Veriut janë shënuar 32 viktima dhe 1.092 raste të reja me COVID-19.

Është shënuar numër rekord i të shëruarve. Plot 2.003 persona e kanë fituar betejën me virusin.