Botë

32 viktima dhe mbi 1500 raste të reja me COVID-19 në Maqedoninë Veriore

 

Gjatë 24 orëve të fundit në Maqedoninë Veriore nga 4.445 teste të kryera janë regjistruar 1.511 raste të reja me Covid-19, ndërsa 32 pacientë kanë vdekur.

Instituti i Shëndetit Publik njofton se gjatë 24 orëve të fundit janë shëruar 587 pacientë