Botë

41 të vdekur nga COVID-19 në 24 orët e fundit në Maqedoninë e Veriut

 

41 persona kanë vdekur dhe 303 raste të reja me COVID-19 janë regjistruar në 24 orët e fundit në Maqedoninë e Veriut. Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se janë kryer 1,405 teste.

1169 pacientë janë regjistruar të shëruar.