Botë

Së paku 22 të vrarë në një fshat në Nigeri

Foto: AFP
Foto: Ilustrim
 

Së paku 22 civilë janë vrarë në Nigerinë jugperëndimore të dielën nga disa burra të armatosur, kanë bërë të ditur disa burime. Ngjarje kjo më pak se një javë pasi sulmuesit e paidentifikuar vranë 58 fshatarë në të njëjtin rajon.

Sulmuesit bastisën tre fshatra në rajonin Tillabery, i cili kufizohet me Malim dhe Burkina Faso. Një burim sigurie tha se luftëtarët e Shtetit Islamik ishin përgjegjës, ndërsa dy burime lokale nuk thanë kush qëndron pas tij.