Botë

Vijojnë protestat në Birmani, vriten edhe katër persona

FOTO: AP
 

Forcat ushtarake në Birmani edhe të shtunën kanë vepruar dhunshëm kundër protestueseve anti grusht-shtet, duke lënë të vdekur së paku katër persona, njofton Independent.

Tre vdekje u raportuan në Mandalay, qyteti i dytë më i madh i vendit dhe një në Pyay, një qytet në jug-qendër të Birmanisë.