Botë

Tërmet në Greqi, lëkundjet ndihen edhe në Shqipëri

Foto: Ilustrim
 

Një tërmet 5.3 ballë ka ndodhur në Greqi pak minuta më parë, ndërsa lëkundjet janë ndjerë edhe në Shqipëri, kryesisht në Korçë, Bilisht dhe Tiranë.

Tërmeti ka ndodhur në thellësi vetëm 8 km, 16 km në juglindje të Elasonës.