Botë

Vritet një nxënës dhe kidnapohen dhjetëra në sulm në një shkollë në Nigeri

Foto: AP
 

Persona të armatosur kanë vrarë një nxënës dhe kanë kidnapuar 27 tjerë në një sulm në një shkollë në Nigeri, raporton BBC.

Tre anëtarë të stafit dhe 12 familjarë të tyre po ashtu janë kidnapuar, siç ka njoftuar Abubakar Sani Bello guvernator në shtetin Kagara.