Botë

Blinkeni kritikon Putinin për shtypjen e mbështetësve të Navalnyt

Foto: AP
 

Administrata e presidentit amerikan, Joe Biden, po e shqyrton mundësinë e marrjes së veprimeve kundër Rusisë, pasi forcat policore të dielën përdorën gaz lotsjellës dhe shkopinj gome ndaj protestuesve që kërkonin lirimin e kritikut të Kremlinit, Aleksei Navalny.

Paralajmërimi u bë nga Sekretari i Shtetit në SHBA, Antony Blinken.