Botë

Italia aprovon vaksinën e AstraZenecas

Italia aprovon vaksinën e AstraZenecas
Foto: Ilustrim
 

Rregullatori italian i ilaçeve AIFA ka thënë të shtunën se ka aprovuar përdorimin e vaksinës kundër COVID-19 të prodhuar nga AstraZeneca dhe Universiteti i Oksfordit.

Ka rekomanduar përdorim të vaksinës për të rriturit e moshave 55 dhe nën 55, raporton Reuters.