Botë

Presidenti i Meksikës infektohet me COVID-19

Presidenti i Meksikës infektohet me COVID-19
Foto: AP
 

Presidenti meksikan Andres Manuel Lopez Obrador ka rezultuar pozitiv për COVID-19, ndërsa vendi ka regjistruar numër të lartë të infektimeve dhe vdekjeve nga ky virus.

Lopez Obrador është kritikuar për mënyrën e menaxhimit të pandemisë në Meksikë dhe për mos vënien e një shembulli që mund të parandalonte përhapjen në publik, shkruan AP.