Botë

Të rinjtë holandezë kundërshtojnë orën policore, djegin qendrën e testimit për COVID-19

Të rinjtë holandezë kundërshtojnë orën policore, djegin qendrën e testimit për COVID-19
Foto: AP
 

Të rinjtë që protestuan natën e parë të orës policore në Holandë, kanë djegur një objekt testimi për koronavirus dhe hodhën fishekzjarrë ndaj policisë në një fshat holandez.

Policia bëri të ditur se ka arrestuar 25 persona dhe ka gjobitur më shumë se 3600 në të gjithë vendin për thyerje të orës policore që filloi në orën 23:00 të së shtunës dhe vazhdoi deri në 4:30 të mëngjesit të së dielës, raporton AP.