Botë

Në Maqedoni, 11 të vdekur e 347 raste të reja me COVID-19

Në Maqedoni, 11 të vdekur e 347 raste të reja me COVID-19
 

Maqedonia e Veriut ka regjistruar të shtunën 11 viktima si pasojë e COVID-19, duke e çuar numrin e përgjithshëm të viktimave në 2.799.

Ministria e Shëndetësisë e këtij vendi njoftoi edhe për 347 raste të reja të të infektuarve si dhe për 378 të shëruar.