Botë

Republikani McConnell e akuzon Trumpin për provokim

Republikani McConnell e akuzon Trumpin për provokim
 

Lideri i shumicës në Senatin amerikan, Mitch McConnell, ka akuzuar presidentin dhe bashkëpartiakun republikan, Donald Trump, për provokimin e mësymjes së 6 janarit në Capitol.

Duke folur para Senatit, ai ka thënë se turma ishte mbushur me gënjeshtra dhe ishte provokuar nga presidenti dhe të pushtetshmit e tjerë.