Botë

Në adresimin lamtumirës, Trumpi lutet për administratën e ardhshme pa përmendur Bidenin

Në adresimin lamtumirës, Trumpi lutet për administratën e ardhshme pa përmendur Bidenin
 

Presidenti amerikan në largim, Donald Trump, në adresimin lamtumirës të martën, ka bërë lutje për administratën e re të presidentit të zgjedhur, Joe Biden, por sërish ka refuzuar t’ia përmendë emrin pasuesit të tij demokrat, bazuar në pamjet e lëshuara nga Shtëpia e Bardhë.

“Këtë javë, inaugurojmë administratën e re dhe lutemi për suksesin e saj për një Amerikë të sigurt dhe prosperuese”, ka thënë ai në video.