Botë

Regjistrohet numri më i ulët i rasteve me COVID-19 në Britani që nga 27 dhjetori

Regjistrohet numri më i ulët i rasteve me COVID-19 në Britani që nga 27 dhjetori
Foto: Ilustrim
 

Britania të dielën ka regjistruar numrin më të ulët të rasteve me COVID-19 që nga 27 dhjetori.

38,598 raste janë shënuar dhe 671 të vdekur.