Botë

Shkon në 73 numri i të vdekurve nga tërmeti në Indonezi

Foto: Reuters
 

Ka shkuar në 73 numri i të vdekurve nga tërmeti i fuqishëm që goditi Indonezinë të premten, ka bërë të ditur Agjencia për zbutjen e katastrofave të Indonezisë.

Më shumë se 820 njerëz kanë mbetur të lënduar dhe rreth 28 mijë janë larguar nga shtëpitë e tyre pasi tërmeti prej 6,2 shkallë të Rihterit goditi provincën e Sulawesit, shkruan Reuters.