Botë

Shefi i OBSH-së thotë se shtetet e varfra ende nuk po marrin vaksinat anti-COVID

Shefi i OBSH-së thotë se shtetet e varfra ende nuk po marrin vaksinat anti-COVID
Foto: Ilustrim
 

Kreu i Organizatës Botërore të Shëndetësisë ka thënë se është “problem i qartë” se shtetet me të ardhura të ulëta dhe të mesme nuk po marrin vaksinat kundër COVID-19.

Tedros Adhanom Ghebreyesus tha se shtetet e pasura kanë shumicën e vaksinave.