Botë

12.489 raste me COVID-19 në Francë gjatë së shtunës

12.489 raste me COVID-19 në Francë gjatë së shtunës
Foto: Reuters
 

Franca ka regjistruar 12.489 raste me koronavirus në 24 orët e fundit. Autoritetet franceze kanë njoftuar se gjatë kësaj periudhe kanë vdekur 116 pacientë të infektuar me COVID-19

Këta shifra të regjistruara gjatë së shtunës po cilësohen si një ngritje e lehtë e rasteve pozitive. Qeveria ka njoftuar se që nga fillimi i pandemisë janë regjistruar 2.665.728 të infektuar dhe 65.037 të vdekur.