Botë

Moderatori i famshëm Larry King ka rezultuar pozitiv me COVID-19, po trajtohet në spital

Moderatori i famshëm Larry King ka rezultuar pozitiv me COVID-19, po trajtohet në spital
Foto: AP
 

Moderatori i famshëm amerikan Larry King ka rezultuar pozitiv me koronavirusin e ri dhe po trajtohet në një spital në Los Angeles, raportojnë mediumet amerikane.

Burime të afërta me familjen i kanë thënë ABC News, se ish-punonjësi i CNN-it, gjendet në spitalin “Cedars-Sinai Medical Centre” për më tepër se një javë.