Botë

Fauci i parasheh festat e fundvitit si periudhë e rritjes së rasteve me COVID-19

Foto: Reuters
 

Eksperti i sëmundjeve infektive, Anthony Fauci, ka paralajmëruar rritje rastesh me Covid-19 pas festimeve të Krishtlindjeve.

Ai ka deklaruar se periudha e Krishtlindjeve dhe Vitit të Ri do të jetë më sfiduesja derisa shifrat në SHBA janë rritur dukshëm ditëve të fundit.