Botë

Përplasje të ashpra në varrimin e 13-vjeçarit palestinez të vrarë nga forcat izraelite

Përplasje të ashpra në varrimin e 13-vjeçarit palestinez të vrarë nga forcat izraelite
 

Përleshje të mëdha kanë shpërthyer të shtunën mes palestinezëve dhe ushtarëve izraelitë në Bregun Perëndimor pasi qindra palestinezë kryen ceremoninë e varrimit të një 13-vjeçari që u vra nga forcat izraelite.

Ministri palestinez i Shëndetësisë ka thënë se Ali Abu Alia ishte qëlluar në stomak dhe kishte vdekur në spital të premten.