Botë

Italia merr masat për parandalimin e përhapjes së virusit gjatë festave të fundvitit

Italia merr masat për parandalimin e përhapjes së virusit gjatë festave të fundvitit
Foto: Ilustrim
 

Italia ka aprovuar kufizime të rej të enjten për të parandaluar një përhapje të re të infektimeve me koronavirus gjatë Krishtlindjes dhe Vitit të Ri.

Nën masat aktualet, të cilat do të mbahen në fuqi, vendi ndahet në tri zona me masa sipas numrit të të infektuarve.