Botë

Policia italiane arreston 28 pjesëtarë të dyshuar të ”Camorra”-s

Policia italiane arreston 28 pjesëtarë të dyshuar të ”Camorra”-s
 

Romë, 1 dhjetor – Policia italiane arrestoi të paktën 28 persona, të dyshuar si pjesëtarë të grupit të njohur mafioz ”Camorra”.

Të arrestuarit besohet se merreshin me trafikimin e drogës, zhvatje, armëmbajtje pa leje, plagosje, vrasje në tentativë dhe vjedhje të sendeve me vlerë përmes metodave mafioze.