Botë

Sekuestrohen 12 milionë euro kesh dhe 52 tonelata kokainë, Europoli godet nga Brazili në Europë

Sekuestrohen 12 milionë euro kesh dhe 52 tonelata kokainë, Europoli godet nga Brazili në Europë
 

Në orët e para të mëngjesit të djeshëm, mbi një mijë oficerë policie me mbështetjen e Europolit kryen një bastisje të koordinuar kundër anëtarëve të një sindikate kriminale.

12 milionë euro kesh, 45 të arrestuar, 180 kontrolle dhe me qindra sekuestro të jahteve, makinave luksoze e bizneseve dhe 37 avionë është bilanci i një operacioni kundër trafikut të kokainës nga Brazili në Europë.